Internetinis darbas, kokią specialybę pasirinkti

Internetinis darbas yra nauja kryptis, kurios populiarumas nuolat didėja. Jei asmuo nusprendė, kad nori dirbti pats, jis pasirenka tokį internetinį darbą, su kuriuo iš tiesų jis galėtų susidoroti. Nauji skelbimai internete rodomi kasdien. Internetinis darbas puikiai tinka žmonėms, turintiemss humanitarinį ar techninį išsilavinimą, jie nuolat kviečiami dirbti. Advokatai, dizaineriai, pedagogai gali lengvai rasti tinkamą laisvą vietą. Bet koks aktyvus asmuo suras internetinį darbą pagal savo įgūdžius. Pavyzdžiui, universiteto dėstytojai internete gali patarti studentams dėl egzaminų bilietų arba padėti kurti diplominius darbus. Tokiu būdu profesija gali tapti ne tik puikiu hobiu, bet ir kaip geras internetinis darbas, kuriuo žmogus užsiims visą savo gyvenimą.

Norėdami pradėti ieškoti darbo, pakanka užsiregistruoti specialiose svetainėse, skirtose laisva

darbas is namu
darbas is namuo, namuose

samdomiems darbuotojams. Tie, kurie rimtai susidomėję kas yra darbas internete ir ką galima dirbti, siūloma pasidomėti populiariausiais darbais internete (top 10):

Internetinis darbas – teksto rašytojas, perrašytojas. Tai yra ne tik unikalių straipsnių rašytojas. Perrašytojo darbas apima ir teksto surašymą į „Word“ programą iš įvairių grafinių failų. Toks kopijavimas yra ne tik „rašymas“, bet ir realus internetinis darbas namuose.

Teksto rašytojų tikslas yra sukurti unikalų teksto turinį, kuris bus pateiktas įvairiose interneto svetainėse. Toks internetinis darbas turi populiariausią nišą – pardavimo arba reklamos tekstai. Gebėjimas teisingai pristatyti prekes ir paslaugas vartotojams, norint parduoti, yra tikras mokslas. Rašytojų veiklą galima palyginti su talentingų pardavimų vadybininkų darbu. Dėl savo įgūdžių, specialistas sugeba padidinti kliento pardavimų lygį ir pajamas, tuo pačiu savo pajamas.

Internetinis darbas – dizaineris. Dirbti dizaineriu internete yra prestižinis darbas, tačiau turite būti pasiruošę didelei konkurencijai. Pradėti tokį internetinį darbą nuo pat pradžių, nėra lengva užduotis. Asmuo, kuris kuria svetainės dizainą, turi būti ekspertu keliose srityse. Toks specialistas uždirba tikrai nemažai. Pasibaigus projektui, realus profesionalas gali gauti iki 3000 dolerių. Populiariausios dizaino kryptys:

 • poligrafija;
 • techninis;
 • grafika;
 • 3D;
 • video kūrimas;
 • flash-grafika;
 • iliustracijų kūrimas.

Internetinis darbas – programuotojas. Praktiškai visi žino, kas yra programuotojo darbas. Jis yra unikalių programų kūrėjas. Kas gerai moka anglų kalbą, gali rasti klientų visame pasaulyje. Programuotojai yra ne tik žmonės su aukštesniu techniniu išsilavinimu, tarp jų daug talentingų savamokslių. Šiandien ypač populiari kryptis – programų kūrimas. Sėkmingas programuotojas šioje srityje gali lengvai uždirbti didelius pinigus.

Internetinis darbas – užsienio kalbos mokytojas. Tiek suaugusieji, tiek vaikai nori mokytis užsienio kalbų. Norint visapusiškai bendrauti su užsienio partneriais, verslininkams taip pat reikalinga užsienio kalba. Užsienio kalbos mokytojas gali pravesti pamokas per „Skype“ ar kitą programą. Tokie mokymai yra labai patogūs žmonėms. Svarbiausia, kad specialistas turėtų tinkamas žinias ir galėtų perduoti juos savo mokiniams, o atstumas jau ne kliūtis.

Internetinis darbas – projektų vadovas. Šis specialistas kuria svetainės koncepciją, strategiją ir struktūrą. Interneto projektų vadovas užsiima techninių užduočių kūrimu, interneto išteklių optimizavimu, rinkodaros tyrimų atlikimu, svetainių optimizavimu ir jų optimizavimu paieškos sistemose. Nepaisant to, kad tokie specialistai nėra apmokomi universitetuose ar kolegijose, ši kryptis yra gana paklausi.

Internetinis darbas – skambučių centro operatorius. Juo gali dirbti visi, kam patinka konsultuoti ir bendrauti. Uždavinys – suteikti žmonėms reikalingą informaciją. Jie turėtų kalbėti apie įmonės paslaugas ir atsakyti į klientų klausimus per internetą. Pokalbis internetu yra patogus būdas, kuriuo potencialūs klientai pasirenka susisiekti su bendrove. Norint sėkmingai dirbti kaip skambučių centro operatorius, žmogus turi kruopščiai ištirti sferą, kurioje jis ketina dirbti.

Internetinis darbas – privatus konsultantas. Profesionalus specialistas gali konsultuotis internetu. Dažnai naudojamos visos komunikacijos priemonės: elektroninis paštas, internetinis pokalbis, skype. Konsultantui nereikia išsinuomoti darbo vietos. Jis pats nustato tvarkaraštį. Pagrindiniai privataus konsultanto reikalavimai yra tik du: gilios žinios, bendravimo su žmonėmis įgūdžiai.

Internetinis darbas – socialinių svetainių ir grupių administratorius (moderatorius). Tinklo administratoriaus darbai panašūs į turinio tvarkymo veiklą. Svarbiausias socialinių tinklų specialisto uždavinys – vesti ir palaikyti grupes. Administratorius vykdo organizacinį darbą. Jis kuria reklaminius pranešimus, papildo svetainę tekstais, rengia konkursus. Svarbu pasirūpinti, kad grupėje būtų išlaikyta gera atmosfera.

Internetinis darbas – rinkodaros specialistas. Jo tikslas yra padidinti organizacijos pardavimų apimtį. Profesijos užduotis – atidžiai ištirti vartotojų rinkas, siekiant išsiaiškinti, kokių kategorijų prekės yra paklausiausios tarp vartotojų. Interneto rinkodaros specialistas žino visas veiksmingas internetinės reklamos priemones. Norėdami realizuoti verslo tikslus, ši profesija yra viena iš svarbiausių.

Internetinis darbas – asmens padėjėjas verslininkas. Asmens internetinis asistentas verslininkas turi daug pareigų. Jis turėtų stebėti dabartinių reikalų organizavimą ir optimizuoti jo vadovo darbo grafiką. Jis dirba su dokumentais per internetą. Norint gauti šią laisvą vietą, asmuo turi būti kūrybingas ir dėmesingas. Šiam specialistui reikalingos tokios savybės ir įgūdžiai:

 • geros kompiuterių ir IT technologijų žinios;
 • verslo planų kūrimas;
 • lankstus mąstymas;
 • verslo komunikacijos įgūdžiai.

Renkantis profesiją, svarbu apsvarstyti, kokios asmeninės savybės reikalingos konkrečiam darbui atlikti. Yra specialybių, reikalaujančių įgyti tam tikrų įgūdžių. Pavyzdžiui, dirbant prekybininku biržoje, svarbu turėti kantrybę ir atsargumą, nes ši veikla yra susijusi su tam tikra finansine rizika. Net pasirinkdami tarpininką, turite atidžiai išnagrinėti visas bendradarbiavimo sąlygas. Taip pat būtina atsižvelgti į jūsų realias galimybes. Jei norite, galite greitai sužinoti naujos profesijos pagrindus ir pradėti praktikuoti. Greitas mokymasis negarantuoja rytdienos milijoninių įplaukų: tai tik pirmas žingsnis sėkmės link.

Norite pradėti dirbti iš namų? Jums padės: www.darbobites.lt

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!