Visa tiesa apie tabletes

Kodėl vartoti aspiriną ir paracetamolį pavojinga? Ar gali „Alka Zelceris“ išgydyti nuo pagirių ir kodėl nuskausminantys vaistai stabdo raumenų augimą?

TABLETĖ NUO GALVOS

Daugeliu atvejų, blogai pasijautę ar prasidėjus galvos skausmams, mes geriame kokį nors Eferalganą ar Koldreksą nakčiai tikėdamiesi, kad ryte atsibusime sveiki. Šitaip elgtis kategoriškai neteisinga.

Pradėsime nuo to, kad šios medžiagos netgi teoriškai negali išgydyti peršalimo, o pratęsime tuo, kad negatyvūs paracetamolio ir aspirino efektai jau seniai ir labai plačiai žinomi, tačiau dėl šių vaistų pigumo ir toliau pardavinėjami kolosaliais kiekiais.

PARACETAMOLIS

Profesionalai teigia, kad šiandien paracetamolis nebūtų leidžiamas pardavinėti netgi su receptais, nekalbant jau apie laisvą prekybą. Netgi leistina dienos norma (4 gramai) gali sukelti stiprų apsinuodijimą ir toksiškus kepenų pažeidimus.

Dvigubas šios dozės viršijimas gali sukelti aštrų kepenų nepakankamumą, kuris gali baigtis kankinančia mirtimi, trunkančia kelias paras. Kitaip sakant, nekenksmingomis laikomos tabletės gali rimtai pakenkti sveikatai ar net nužudyti.

ASPIRINAS

Nuskausminantis aspirino (acetilsalicilio rūgšties) efektas trunka vos kelias valandas, o kraujo suskystėjimo efektas – kelias paras. Tai gali išprovokuoti randų ar žaizdelių kraujavimą.

Kai kurie „gydytojai“ rekomenduoja vartoti aspiriną aterotrombozės, koronarinės širdies ligos profilaktikai ar netgi kaip priemonę, mažinančią riziką susirgti vėžiu. Tyrimai rodo, kad rekomendacija naudinga tik tiems, kurie jau buvo patyrę insultą.

PREPARATAI NUO PEŠALIMO

Didžioji dalis preparatų nuo peršalimo – Koldreksas, Terafliu ir kiti – tai viso labo paracetamolis, nedidelė dozė askorbino rūgšties, o taip pat preparatas, pašalinantis slogą. Sudėtyje nėra jokių komponentų, galinčių išgydyti ar pristabdyti ligą.

Vartoti šiuos preparatus savijautos palengvinimui kenksminga, o tam tikrose situacijose netgi pavojinga. Na o tradicinė praktika naudoti juos nakčiai – kenksminga dvigubai, kadangi paracetamolis ir panašios į jį medžiagos negatyviai veikia medžiagų apykaitą.

NUSKAUSMINANTYS VAISTAI IR HORMONŲ LYGIS

Bet kurie nesteroidiniai priešuždegiminiai preparatai, tokie kaip aspirinas, ibuprofenas, ketoprofenas, diklofenakas ir kt. negatyviai veikia vieno iš svarbiausių raumenų augimo hormonų – augimo hormono – sintezę.

Turint galvoje tai, kad netgi viena paprasto aspirino tabletė gali daryti poveikį organizmui kelias paras, kalbėti apie rimtas treniruotes tuo periodu juokinga. Ir juo labiau negalima gerti prieš užsiėmimus sporto salėje Koldrekso.

ALKA ZELCERIS IR PAGIRIOS

Populiaraus preparato, skirto kovai su pagirių sindromu, sudėtis – įprastas aspirinas, maistinė soda ir citrinos rūgštis. Aspirinas nuima skausmą, soda sumažina skrandžio rūgštingumą, kurį sukelia alkoholio, aspirino ir citrinos rūgšties vartojimas.

Alka Zelceris negydo pagirių ir juo labiau negali būti naudojamas kaip profilaktinė priemonė tolimesnės savijautos pagerinimui. Jeigu jūs jau ir taip apnuodijote savo organizmą alkoholiu, neverta pribaigti jo dar ir pavojingais ir pasenusiais nuskausminančiais.

SAUGUS NUSKAUSMINIMAS

Europos specialistai dažniausiai rekomenduoja ibuprofeną kaip pasenusių ir pavojingų aspirino bei paracetamolio pakaitalą. Ši medžiaga pašalina galvos skausmą ir aukštą temperatūrą.

www

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!