PASAULIS IR POLITIKA
sausio 10, 2017

Viduržemio jūroje vyksta keisti dalykai

Viduržemio jūroje vyksta keisti dalykai

Du mėnesius, naudojantis tinklapiu marinetraffic.com buvo atsekamas judėjimas laivų, kurie priklauso porai nevyriausybinių organizacijų ir naudojosi data.unhcr.org duomenimis. Mes kasdien sekėme imigrantų kasdieninį atvykimą į Italiją. Paaiškėjo, kad tapome stambios aferos ir nelegalaus žmonių pervežimo liudininkais.

Nevyriausybinės organizacijos, kontrabandininkai ir mafija, suokalbyje su ES valdžia, prisidengė migrantų, vežamų į Europą, gelbėjimu, su jais bendradarbiauja italų pakrančių apsauga, su kuria buvo koordinuojami veiksmai.

Prekiautojai žmonėmis iš anksto susisiekdavo su italų pakrančių apsauga, kad toji suteiktų pagalbą. Nevyriausybinių organizacijų (NVO) laivai plaukdavo į „išgelbėjimo taškus“ netgi tada, kai tie, kuriuos reikėjo „gelbėti“, buvo dar Libijos krante. 15 laivų, kuriuos mes stebėjome, priklauso NVO ir reguliariai palieka Italijos uostus, keliauja į pietus, trumpam sustoja palei Libijos krantus, paima žmones ir leidžiasi į už 260 mylių esančią Italiją, nors Tuniso uostas Zarzis yra vos už 60 mylių nuo „išgelbėjimo“ taškų.

Įtarimą kelia

Straipsnis perkeltas į naują specialiai šiai tematikai sukurtą tinklapį.

Šaltinis

Comments are closed.