MASINĖ INFORMACIJA
rugpjūčio 22, 2016

The Guardian: Ar verta tikėti Vakarų žiniasklaida?

The Guardian: Ar verta tikėti Vakarų žiniasklaida?

Įtempti santykiai tarp ES ir Rusijos dažniausiai tampa priežastimi vakarietiškos žiniasklaidos propagandai. Apie tai rašo laikraštis The Guardian.

Leidinys atkreipė dėmesį į tai, kad Vakarai kaltina melu ir propaganda Rusijos žiniasklaidą ir papasakojo apie Oksfordo universiteto magistrės Monikos Richter neseniai atliktą tyrimą, kuris paskelbtas žurnale Times. Tyrime buvo kalbama, kad žmonės, kurie žiūri angliškai transliuojamą TV kanalą RT, keičia savo pažiūras į antivakarietiškas.

Straipsnio autoriaus nuomone, nepriklauso9mai nuo tyrimo tikslumo ir faktiškos rusų TV kanalo įtakos, tokio pobūdžio straipsnių publikacijos įvaro Vakarų žiniasklaidą į jos pačios paspęstus spąstus. Kaltinimai Rusijai dėl melo ir propagandos sudaro įspūdį, kad Vakarai visada objektyvūs ir teisingi, ir tai pradeda kelti žmonėms nemažai abejonių.

„Labai svarbu žvelgti į visas masinės informacijos priemones kritiškai“ – įsitikinęs apžvalgininkas Pirsas Robinsonas.

Nė vienas tvirtinimas neturi svarios argumentacijos, didžioji dalis vakarietiškos žiniasklaidos atliktų tyrimų per paskutinį dešimtmetį byloja apie tai, kad Vakarų leidiniai priklauso konkrečioms vyriausybėms. Ypač akivaizdžiai ta priklausomybė matoma, kai kalbama apie Vakarų užsienio politiką.

Kaip pažymi The Guardian, Anglijos žiniasklaida 2003 metais, kai JAV įsiveržė į Iraką, visiškai palaikė oficialią JAV poziciją ir net nepamėgino apie ją diskutuoti.

Samprotaudamas apie sutrikusią visuomenę, nežinančią, kokia žiniasklaida galima tikėti, straipsnio autorius ragina semtis informaciją iš įvairių šaltinių, ir šitaip apsisaugoti nuo manipuliacijų ir propagandos.

Šaltinis

Comments are closed.