ŠVIETIMAS
vasario 14, 2012

Švietimas demokratijos citadelėje

Švietimas demokratijos citadelėje

Sulig kiekvienais metais skirtumas tarp amerikietiškų kalėjimų ir amerikietiškų mokyklų darosi vis mažesnis ir mažesnis. Kai perskaitysite visą šį straipsnį, būsite apstulbintas idiotiškų pretekstų, dėl kurių šiais laikais areštuojami mokiniai Amerikoje.

Discipliną visais laikais palaikė mokytojai ir direktorius. Tačiau šiandien visoje šalyje pilna mokyklų, kuriose pastoviai budi policininkai. Daugelis kitų mokyklų išsikviečia policiją, kilus reikalui. Amerikos mokymo įstaigose turite šansą būti areštuotas ir ištemptas iš mokyklos su antrankiais, jei atsiraugėjote klasėje, apsipurškėte kvepalais ar braižote ornamentus ant suolo.

Gaila, bet mes gyvename šalyje, kur paranoja tapo standartu. Amerikos tauta įsitikino, kad vienintelis variantas, garantuojantis „saugumą“ šiai šaliai – tai sukarinta totalitari policinė valstybė. Tokiu būdu mūsų valstybinės mokyklos funkcionuoja panašiai kaip kalėjimai, o valstybinių mokyklų mokiniai panašūs į kalinius.

Amerika yra bene nelaisviausia šalis šiuo metu ir mūsų mokyklos rengia sekančią kartą arba bausmės kalėjimuose atlikimui, arba menko pavyzdingo vergo Didžiojo Brolio rezervacijoje vaidmeniui. Mūsų mokyklos nemoko vaikų kritiškai mąstyti ir suvokti, kad jie turi gyventi kaip laisvi piliečiai šalyje, kuri kitados buvo „laisvųjų žemė“.

Žinoma, Amerikos mokiniai smarkiai pasikeitė per paskutinius dešimtmečius. Jeigu 6 dešimtmetyje viena didžiausių mokyklos disciplinos problemų buvo kramtomoji guma ir tampymas už plaukų, tai šiandien vaikai atsineša į klases peilius, ginklus ir narkotikus. Banditizmas klesti daugelyje mūsų mokyklų, o kai kuriose iš jų vaikai netgi užsiima seksu dušo patalpose. Taip kad, be abejo, disciplinos problema mokyklose egzistuoja.

Taip, jeigu vaikas puola aplinkinius su peiliu, policija privalo įsikišti, tačiau mokytojams ir administracijai reikėtų sugebėti pasinaudoti sveiku protu ir savarankiškai spręsti daugumą einamųjų problemų su disciplina.

Tai, ką perskaitysite žemiau, apstulbins. Tai sąrašas kai kurių pretekstų, dėl kurių areštuojami vaikai Amerikoje.

1. Vienoje valstybinėje Teksaso mokykloje 12 metų mergaitė Sara Bastamantes neseniai areštuota už tai, kad apsipurškė kvepalais.

2. 13 metų mokinys iš Albukerkės, Naujosios Meksikos valstijoje, neseniai areštuotas už tai, kad atsiriaugėjo klasėje.

3. Kitas mokinys iš to paties miesto turėjo išsirengti iki apatinių stebint penkiems suaugusiems, kadangi jo kišenėje aptiko 200 dolerių. Mokinys anksčiau niekad nebuvo pastebėtas darantis ką nors bloga.

4. Apsaugos darbuotojas vienoje iš Kalifornijos mokyklų sulaužė ranką šešiolikmetei mergaitei, kadangi ji nusipurtė nuo savęs torto, kurį suvalgė, trupinius.

5. Du paaugliai Hiustone susipykę aplaistė vienas kitą pienu. Vietoje to, kad išsiaiškintų vietoje, kas kaltas, juos areštavo ir pasiuntė į teismą.

6. 2010 metų pradžioje 12 metų mergaitė Forest Hilo mokykloje Niujorke buvo areštuota policijos ir išvesta su antrankiais iš mokyklos, kadangi parašė ant mokyklinio suolo „Aš myliu savo drauges Ebę ir Feit“.

7. Šešiametei mergaitei Floridoje uždėjo antrankius ir išsiuntė į psichiatrinę įstaigą dėl isterijos priepuolio pradinėje mokykloje.

8. Mokinys Teksase buvo areštuotas dėl to, kad leido klasėje popierinius lėktuvėlius.

9. Septyniolikmetė pirmūnė iš Šiaurės Karolinos Ešlė Smitvik atsitiktinai pasiėmė su savimi tėvui skirtus pietus. Dėžutėje buvo nedidelis peiliukas, kuriuo tėvas luposi obuolius. Ją išmetė iš mokyklos iki mokslo metų pabaigos, o policija apkaltino teisėtvarkos pažeidimu.

10. Alentaune, Pensilvanijos valstijoje, 14 metų mergaitė gavo iš apsaugos darbuotojo smūgį elektrošokeriu į pilvą, nors ji pakėlė rankas į viršų, rodydama, kad nesipriešina.

11. Floridoje 11 metų mokinį areštavo ir pasodino už grotų, apkaltinę trečio laipsnio nusikaltimu už tai, kad jis atsinešė į mokyklą plastikinį peiliuką sviestui teptis.

12. Dar 2009 metais aštuonmetį berniuką išsiuntė iš mokyklos namo ir privertė išsitirti pas psichologą dėl to, kad jis nupiešė nukryžiuotą Kristų.

13. San Mateo Kalifornijoje policija papurškė pipirinėmis dujomis 7 metų mokiniui į veidą dėl to, kad jis laipiojo ant stalo.

14. Dabartinėje Amerikoje policijos žiaurumus patiria net 5 metų amžiaus vaikai. Štai kas neseniai atsitiko vienam vaikui Stoktone, Kalifornijoje: „Metų pradžioje Stoktono auklėtinis buvo surakintas antrankiais, sukaustančiais rankas ir kojas, buvo priverstas atlikti psichiatrinę ekspertizę ir buvo prikaustytas policininkų prie radiatoriaus. Vaikui tuo metu buvo 5 metai“.

15. Vienoje Konektikuto mokykloje berniukas buvo pargriautas ant grindų ir gavo penkis elektrošokerio išlydžius už tai, kad apšaukė valgyklos darbuotojus.

16. Paauglys iš Dalaso priemiesčio buvo priverstas įsidarbinti nepilnai darbo dienai po to, kai jam uždėjo baudą už necenzūriškus išsireiškimus vidurinės mokyklos klasėje. Iš pradžių bauda siekė 340$, paskui sumą padidino iki 637$.

17. Prieš kelis mėnesius policiją iškvietė po to, kai maža mergaitė pabučiavo berniuką mokyklos sporto salėje pradinėje mokykloje Floridoje.

18. Šešerių metų berniukas neseniai buvo apkaltintas seksualiniu priekabiavimu už „neleistinus prisilietimus“ žaidimo metu vienoje iš mokyklų San Fransiske.

19. Masačiusetse policija neseniai areštavo 5 metų mergaitę, kad ši pagaliau grąžintų bibliotekai knygas.

Gaila, bet tai kas vyksta mūsų mokyklose, yra visos visuomenės procesų atspindys. Mūsų mokyklos paverčiamos kalėjimais, nes via mūsų visuomenė šiuo metu yra paversta vienu gigantišku kalėjimu. Mūsų visuomenė sparčiai ritasi į kloaką ir šios tautos vaikai nebeturi šviesios ateities, kurios vertėtų su nekantrumu laukti.

Jeigu policija išties nori surasti nusikaltėlius, iš pradžių jai reikėtų demaskuoti ligonius tarp tų žmonių, kurie atsakingi už mokymą. Panašu, kad artėja laikas, kai vakaro naujienose bus pasakojama apie kai kuriuos valstybinių mokyklų mokytojus, dalyvaujančius iškrypėliškose istorijose. Tarkime, mes sužinosime, kad Los Andželo policija neseniai išsiaiškino, kas slėpėsi po vieno „mokytojo“ kauke. Buvęs pradinės mokyklos mokytojas buvo areštuotas už priekabiavimą prie beveik dviejų dešimčių mokinių.

Amerikos mokyklos keičiasi ir keičiasi ne į gerąją pusę.

Asmeniškai aš praleidau valstybinėse mokyklose visą savo gyvenimą, bet nerekomenduočiau kam nors pasiųsti savo vaikus mokytis ten šiandien. Pernelyg daug idiotizmų ten vyksta.

Mūsų vaikai mokosi vis mažiau negu bet kuriais kitais laikais. Kaip jau rašiau prieš tai, dauguma jų išeina iš švietimo sistemos globos būdami nebylūs kaip žuvys ir buki kaip kelmai. Vietoje to, kad mokytų mūsų vaikus mąstyti kritiškai ir ištirti visas klausimo puses, mokyklos auklėja vaikus kaldamos į galvas konkrečias politines ir socialines matricas.

Yra keletas valstybinių mokyklų, kuriose viskas gerai, tačiau didžioji jų dauguma yra atstumiančios. Jos neugdo ateities lyderių ir nesuteikia augančiai kartai instrumentų, būtinų išgyventi sudėtingame pasaulyje.

www

 

Turite prisijungti kad galėtumėte komentuoti.