S&P ir Bilderbergas: vieno plano dalys?

Ir kas čia buvo per amerikietiški kalneliai fondų biržoje? Rugpjūčio pradžioje Dow Johnes indeksas strykčiojo aukštyn-žemyn per, mažiausiai, 400 punktų. Keturias dienas iš eilės.

Pirmadienis buvo pirmoji prekybos diena po to, kai agentūras Standard and Poor’s (S&P) sumažino JAV iždo obligacijų reitingą nuo AAA iki AA+. Antradienį, rugpjūčio 8, Dow Johnes indeksas nupikiriavo žemyn iškart 624 punktais. Tai buvo pats didžiausias jo kritimas.

Tačiau tikroji karuselė prasidėjo tik kitą dieną po to, kai tiesiog paskutinę minutę buvo priimtas sprendimas padidinti skolinimosi lubas (susitarimas, kuris, tiesą sakant, ir turėjo išgelbėti reitingą nuo smukimo). Po to Dow Johnes penkias prekybines sesijas iš eilės blaškėsi kaip sužeistas paukštis.

Analitikai tik skėsčiojo rankomis, nesugebėdami paaiškinti, kas vyksta. Didelis aktyvumas naudojant programinę prekybą (prekyba finansiniais instrumentais, remiantis kompiuterinėmis programomis, kurios leidžia sekti kelias rinkas ir vertybinius popierius ir paduoda signalą pirkti ar parduoti), žinoma, irgi suvaidino savo vaidmenį.

Tačiau ką reiškė tie staigūs šoktelėjimai ir smukimai? Ir kas būtent sutrukdė rinkai kristi ir kristi, kaip nutiko 2008 rugsėjį? Rugsėjo 8-osios griūtis buvo rimčiausia per 2008 metus ir šeštu pagal mastą fondų rinkos krachu per visą istoriją. Štai ąk apie tai rašė žurnalas Der Spiegel, vienas skaitomiausių periodinių leidinių Europoje:

„Daugelis ekonomistų sakė, kad rugpjūčio pradžios panika buvo gimininga tam siaubui, kuris apėmė finansines rinkas paskelbus, kad bankrutavo amerikiečių investicinis bankas Lehman Brothers 2008 metais“

„Tuomet, kaip ir dabar, bankai nustojo teikti kreditus. Tuomet, kaip ir dabar, bankų ir centrinių bankų depozitai padvigubėjo per keletą dienų“.

Antradienį, rugpjūčio 9 dieną, rinka su kaupu atsilošė visus tuos punktus, kuriuos prarado pirmadienį. Tai priminė dviejų titanų tempiamą virvę: vienas stengiasi sužlugdyti rinką, kitas – tempia ją į viršų.

Abejotinas S&P reitingo sumažinimas

Amerikos skolų įsipareigojimų reitingo sumažinimas, pasibaigęs tokiu rimtu sukrėtimu pasaulio finansinei sistemai, atrodo, daugelio ekspertų nuomone, gana abejotinai. Vienas iš ekonominių ir politinių tyrimų centro direktorių Dinas Beikeris padarė tokį pareiškimą:

„Finansų ministerija aptiko S&P apskaičiavimuose, ant kurių bazavosi sprendimas sumažinti reitingą, 2 trln$ klaidą. Vis dėlto, netgi po to, kai klaida buvo ištaisyta, S&P vadovybė nepakeitė savo sprendimo. Tai duoda pagrindą daryti prielaidą, kad agentūros sprendimas nepriklausė nuo realios situacijos“.

Polas Krugmanas irgi pasisakė ganėtinai skeptiškai:

„Tie S&P paaiškinimai, kuriuos aš girdėjai – visiška nesąmonė. Agentūra sako, kad reitingo sumažinimas priklauso nuo biudžeto deficito sumažinimo dydžio per sekantį dešimtmetį. Skaičius 4 trilijonai, matyt, turi kažkokią magišką galią. Vis dėlto, JAV mokumui jis jokios esminės reikšmės neturėjo. Papildomas skolos trilijonas prideda prie būsimų išlaidų procentams padengti viso labo nepilną procentą nuo BNP…“

Pats laikas žiniasklaidai ir Kongresui pradėti uždavinėti S&P klausimus…

Kieno sumanymą realizuoja S&P?

Džeisonas Švarcas šiek tiek paaiškino šį klausimą straipsnyje „Finansinio terorizmo aušra“:

„Pasibaigus prekybai rugpjūčio 2-osios penktadienį, mes gavome informaciją, kad vykdomasis S&P direktorius Devenas Šarma asmeniškai siekė sumažinti JAV reitingą. Tam, kad šis žmogus sąmoningai mėgina sugriauti Amerikos ekonomiką, yra nemažai įrodymų.

Šis žmogus buvo vienas svarbiausių Bilderbergo klubo figūrų. Jis priklausė tiems 120 turtingiausių pasaulio vyrų ir moterų, kurie 2009 metais susirinko tam, kad padarytų galą doleriui, kaip pasaulinei rezervinei valiutai.

Šarma atvirai kalba, kad laiko Ameriką šiandieninio pasaulio PROBLEMA, o JAV viešpatavimas pasaulyje yra neteisingas ir neprotingas. Žiauri realybė yra tai, mano Šarma, kad vardan „globalizacijos“ sėkmės Ameriką būtina „sudraskyti į gabalus“…

Dar vienu machinacijų rinkoje kaltininku Švarcas laiko Europos vidaus prekybos komisarą Mišelį Barnje, kuris išprovokavo rugpjūčio 4 dieną dramatišką Dow Johnes indekso smukimą 513 punktų tuo, kad užblokavo naujojo Tarptautinės finansinės atskaitomybės standarto patvirtinimą.

Barnje, kaip ir Šarma, buvo paskutinių Bilderbergo klubo susitikimų dalyvis.

Tačiau kokio gi tikslo tokiu atveju siekia bilderbergiečiai?

„Vieningojo pasaulio“ klubas

Žinomas politologas ir bestselerio „Tikroji Bilderbergo klubo“ autorius Danielius Estulinas laiko šią uždarą globalistų kompaniją „tarpininkais tarp finansinių institutų, aptarnaujančių galingiausius ir plėšriausius pasaulio interesus“ Jis rašo:

„Bilderbergas – ne slaptoji draugija… Tai grupė žmonių, kurie laikosi bendros ideologijos… Jų tikslas – ne „Pasaulinė vyriausybė“ ir ne „Naujoji pasaulio tvarka“. Tai, ko jie siekia, galima pavadinti atvirąja akcine bendrove „Vieningasis pasaulis“.

Bilderbergiečius, iš visko sprendžiant, domina ne tiek pasaulio valdymas, kiek jo turėjimas. Terminas „Pasaulinė bendrovė“ pirmąsyk nuskambėjo Bilderbergo susitikime Kanadoje 1968 metais. Tuomet Pasaulinė Bendrovė buvo suprantama kaip nauja kolonializmo forma, kuriai viešpataujant, pasaulinis kapitalas turėjo būti užkariaujamas ekonominėmis, bet ne karinėmis priemonėmis. Buvo planuojama, kad bendrovės įtaka plėsis, peržengdama sienas, per visą planetą, kol, pagaliau, visi pasauliniai aktyvai netaps susieti į vieningą tarptautinę privačią bankų sistemą.

Estulinas tęsia:

„Už kiekvieno Bilderbergo klubo susitikimo slypi idėja sukurti gigantiškus kartelius, daug galingesnius už bet kokią planetos valstybę, kurie galėtų kontroliuoti visos likusios žmonijos poreikius“.

Pasaulinė bendrovė gauna priėjimą prie aktyvų, kliudydama nacionalinių valiutų ir kredito sistemų apyvartai. Bankai darosi pinigus palūkanų normų pagalba. Skolos nepaliaujamai auga, kadangi grąžinti visuomet tenka daugiau negu buvo pasiskolinta. Ir, kaip pasekmė – neišvengiama bankrotų banga, aktyvų pardavimai ir išpirkimai. O kas juos išpirks? Teisingai.

Pasaulinė bendrovė.

Titanų mūšis

Jeigu už rugpjūčio 4 ir 8 įvykių slypi minėtasis planas, tai jis, matomai, sužlugo. Der Spiegel ekspertų nuomone, situaciją perlaužti pasisekė Europos Centrinio banko pastangomis, šis bankas ėmė supirkinėti italų ir ispanų obligacijas, pareiškęs, kad ketina įvykdyti atitinkamą „valiutinį stimuliavimą“.

Buvo laukiama, kad Amerikos FRS pirmininkas Benas Bernankė irgi apskelbs apie sekantį valiutinio stimuliavimo raundą, bet jo rugpjūčio 9-osios kalboje apie tai nebuvo užsiminta nė vienu žodžiu.

Blogeris Džesis Livermoras aprašė rinkos reakciją tokiu būdu:

„Rinkos karštligiškai atsikratinėjo vertybinių popierių, kol nebuvo apskelbta apie trečiajį valiutinio stimuliavimo raundą… Pareiškimas buvo padarytas tik prieš… 75 minutes iki rinkos aktyvumo sustabdymo. Dow Johnes indeksas pakilo 639 punktais ir užsidarė dienos maksimumo atžymoje 11 242. Kyla klausimas: iš kur atsirado šie finansiniai srautai? Iš prezidentinės darbo grupės finansinių rinkų reikalams? Ar į „politinių priemonių“ kainoms stabilizuoti sąrašą atsitiktinai įrašė sekantį valiutinio stimuliavimo raundą ir tiesiog pamiršo apie tai paskelbti?“

Titanų mūšis ar insaideriška prekyba?

Gali būti, kad abejotino Amerikos reitingo sumažinimo paaiškinimas slypi visai kitur. Pagal svetainės MSN.Money stebėjimus, paskelbtus rugpjūčio 12 dieną, sumažinimas netapo „tokiu jau netikėtumu“:

„Gandai apie šį sumažinimą jau seniai klaidžiojo Volstrite. Naujienų svetainės pranešinėjo apie tai nuolat“

„Arba tai buvo kažkoks neįtikėtinas sutapimas, arba, kas labiau tikėtina, įvyko informacijos nutekėjimas. Klausimas – per ką jis įvyko ir ar išprovokavo jis insaiderišką prekybą?“

Laikraštis Daily Mail paskelbė istoriją, kaip kažkas fjučerių rinkoje susilažino iš 850 mln$, kad JAV reitingas bus sumažintas:

„Paskutinis statymas buvo padarytas liepos 21. Dabar tasai „kažkas“ nuiminėja savo informuotumo derlių. Tasai, kas už viso to stovi, uždirbo tomis dienomis tūkstančius procentų pelno.“

Vertybinių popierių ir biržų komisija paskelbė, kad atliks tyrimą, susijusį su reitingo sumažinimu. Financial Times duomenimis, atliekamas pirminis teisminis tyrimas, susijęs su įtarimais dėl insaideriškos prekybos.

Tačiau kad ir kas bebūtų įvykę tomis pirmosiomis rugpjūčio dienomis, tai buvo beprecedentiška, nenatūralu ir tai reikalauja kruopštaus tyrimo.

www

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

Parašykite komentarą