Šiaurės jūra prarijo Britų Atlantidą

Teritorija tarp Didžiosios Britanijos ir Danijos dar visai neseniai, matuojant geologiniu ir net istoriniu masteliu, buvo pakankamai gausiai apgyventa sausuma. Iš esmės kalba eina apie Europos širdį – tvirtina mokslininkai.

Dar prieš 8000 metų Didžioji Britanija nebuvo sala. Tai buvo dalis plataus krašto, kurį tyrinėtojai iš Sent Endriuso universiteto pavadino Britų Atlantida. Šalis, kuri dar kitaip vadinama Dogerlendu, driekėsi nuo Airijos vakaruose iki Danijos rytuose ir Normandijos salų pietuose.

Šiose žemėse gyveno gausybė gyvūnų, ganėsi mamutų kaimynės ir gyveno žmonės – dešimtys tūkstančių žmonių. Po vandeniu teritorija paniro dėl paviršiaus smukimo, okeano lygio pakilimo ir baigėsi mega cunamiu. Dogerlendas paskendo laikotarpyje tarp 18 000 ir 5500 metų prieš mūsų erą.

Narai aptiko po vandeniu mamutų, elnių kaulus, artefaktus ir yra įsitikinę, kad netrukus aptiks ir žmonių palaikus. „Mes jau dabar galime įsivaizduoti, kaip atrodė tie žmonės“ – tvirtina mokslininkai.

Daug kam atrodo, kad planetos vaizdas nekinta. – sako Ričardas Beitsas iš Sent Endriuso universiteto. – Realybėje gi viskas keičiasi. Okeano lygio pakilimas – ne naujiena planetos istorijoje, tai vyko ja daugybę kartų.

Mokslininkų sukurta Dogerlendo rekonstrukcija rodo, kad tai buvo žemės su kalvomis ir slėniais, didelėmis pelkėmis ir ežerais, su didelėmis upėmis ir sudėtinga, vingiuota kranto linija. Dabar ten šniokščia jūros bangos.

www

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

Parašykite komentarą