PASAULIS IR POLITIKA
kovo 7, 2017

Rusai apie sankcijas. Mums nusispjauti, o jiems vis blogiau

Rusai apie sankcijas. Mums nusispjauti, o jiems vis blogiau

Amerikoje kalbama apie tai, kad niekas nesiruošia atšaukti sankcijų dėl Krymo. Europoje kalbama apie ketinimus kovo mėnesį pratęsti sankcijas, susijusias su situacija Ukrainoje. Iš kitos pusės, ne viso Europos šalys reikalauja jas išsaugoti. Pavyzdžiui, Italija – ne itin didelė sankcijų entuziastė, kadangi dėl jų labai kenčia šalies ekonomika. Ir visgi, ekonomistų nuomone, didžioji dauguma Europos nepasiruošusi tokiems radikaliems veiksmams, kaip sankcijų panaikinimas.

Kai dėl amerikiečių, tai jiems Krymas – tai tas faktorius, kuris labai ilgam, o gal ir visiems laikams sutekia Vakarams galimybę daryti Rusijai spaudimą sankcijų pagalba. Amerikiečiams pastoviai tenka ieškoti Rusijos spaudimo priemonių, o Krymas – tai tas instrumentas, kurį galima periodiškai išsitraukti, reikalui esant, iš kišenės. Dėl to šitokio įtakos sverto Vašingtonas savanoriškai nė už ką neatsisakys.

Nežiūrint į tai, kad sankcijos sukėlė šiokių tokių problemų, jos nepaklupdė Rusijos ant kelių. Ir visa šita situacija šiandien klostosi jau anaiptol

Straipsnis perkeltas į naują specialiai šiai tematikai sukurtą tinklapį.

Šaltinis

Comments are closed.