AUTORINIAI STRAIPSNIAI
lapkričio 19, 2016

„R. P. Vardan ko?..“

„R. P. Vardan ko?..“

Rengiant spaudai knygą „R. P. Vardan ko?..“, tarsi savaime daugybė minčių sukosi apie tai, kas svarbiausia, norėjosi dar kartą prisiminti, išsiaiškinti ir suvokti, kaip apskritai galėjo kilti prezidentinis skandalas Lietuvoje, įstūmęs mūsų šalį į gilią politinę krizę, saujelei „teisuolių“ – fariziejų „apsivalymo vardan“ verčiant iš posto demokratiškai žmonių išrinktą Respublikos Prezidentą?!..

Po tokio „apsivalymo“ mūsų valstybės valdymo, tiksliau jos užvaldymo lygmenyje, kaip ir galima buvo tikėtis, prasidėjo akivaizdus regresas, ėmė dominuoti prisitaikėliškumas daugelyje sričių, vidaus ir užsienio politikoje, teisėje, kultūroje, švietime, visuomenės informavime. Bene absurdiškiausia yra tai, jog bemaž tie patys ambicingi veikėjai, 2004 metais atlikę gėdingą vaidmenį antikonstituciniame valstybės perversme, politiniai avantiūristai, valdžios privilegijų „paveldėtojai“, iki šiol užima atsakingus postus, aštuonkojo čiuptuvais yra apraizgę teisėsaugą ir teismus, valstybines institucijas, specialiąsias tarnybas, ženkliai įtakoja sisteminę žiniasklaidą, taip vadinamą „nacionalinį transliuotoją“, bei priiminėja sprendimus Lietuvos Respublikos vardu.

Naujoji knyga, fragmentiškai atspindinti Europos Parlamento nario, partijos Tvarka ir teisingumas lyderio, buvusio du kartus Vilniaus mero, du kartus premjero, Jo Ekscelencijos Prezidento Rolando PAKSO neblėstančią aistrą skraidyti, politinę veiklą, laikmečio iššūkius, minties kelią – nepretenduoja tapti „fundamentaliu monumentu“, prislegiančiu istorines asmenybes. Tai veikiau gyvas nervas, nerimstanti širdis, talpinanti savyje neužmirštamą vakar dienos patirtį, jautriai reaguojanti į nūdieną, su nerimu žvelgianti į ateitį.

Kiekvieną mąstančią būtybę stabtelėti ir įsiklausyti verčiančiu klausimu – „VARDAN KO?..“ pavadinta knyga, tiek savo turiniu (paties R. Pakso, jo kolegų, bendražygių, oponentų pasisakymai, nuomonės, įžvalgos), tiek kompozicine visuma, tėra kuklus indėlis, siekiant pasitarnauti TIESAI ir TEISINGUMUI, kuris buvo sutryptas prezidentinio skandalo metu, teisingumui, kurio pasigendame ir šiandien – valdžios, teisėsaugos institucijų dangstomo melo, nesantaikos bei karo kurstymo propagandos, politinės korupcijos užvaldytoje šalyje.

___________________________________

Povilas MASILIONIS. Kelios pastabos apie Juozo IVANAUSKO sudarytą bei leidyklos „Gairės“ neseniai išleistą knygą „R. P. Vardan ko?..“

Ši knyga – ne paminklas Europos parlamento nariui, partijos „Tvarka ir teisingumas“ įkūrėjui ir iki šiol buvusiam jos lyderiui Rolandui PAKSUI. Šis bebaimis lakūnas, du kartus dirbęs Vilniaus miesto meru, du kartus – premjeru, tautos 2003-aisiais metais išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentu ir 2004-aisiais apkaltos būdu pašalintas iš valstybės vadovo posto, savo būsimais darbais, reikia tikėtis,

Straipsnis perkeltas į naują specialiai šiai tematikai sukurtą tinklapį.

Parengė Juozas IVANAUSKAS

Šaltinis

Comments are closed.