AUTORINIAI STRAIPSNIAI
vasario 5, 2017

Prezidentas Rolandas Paksas: „Iššūkį politiniam isteblišmentui metusiam JAV prezidentui Donaldui Trampui kelio atgal jau nėra!..“

Prezidentas Rolandas Paksas: „Iššūkį politiniam isteblišmentui metusiam JAV prezidentui Donaldui Trampui kelio atgal jau nėra!..“

Kai pagaliau tapo aišku, jog daugumoje Amerikos valstijų didele balsų persvara Prezidento rinkimus laimėjo Respublikonų partijos kandidatas Donaldas TRAMPAS, Lietuvos politinis „elitas“ bei sisteminiai politologai nustėro: „Baisu! Neįtikėtina! To negali būti! Kaip tai galėjo atsitikti? Juk pergalė buvo prognozuojama valstybės sekretorei Hillary? Kas dabar mūsų laukia?..“ – pirmosiomis dienomis šauktukais ir ištiktukais mirgėjo vietinių internetinių portalų antraštės.

Naujienų tarnybos traukė iš archyvų medžiagas su karinės technikos ir karinių pratybų vaizdais, o tariami „ekspertai“ ir komentatoriai ėmė aimanuoti, jog dabar jau niekas neapgins Baltijos šalių nuo būsimos Rusijos karinės invazijos, kad NATO aljansas nebesaugos mūsų taip patikimai, kaip tai būtų buvę JAV vadovaujant „demokratei“ Hillary Clinton.

„Amerika suklydo! Šios klaidos pasekmes netrukus pajaus visas pasaulis. Minios amerikiečių jaunimo, protestuodamos prieš ekscentrišką milijardierių Donaldą Trampą plūsta į miestų gatves.“ – Akivaizdu, jog Lietuvoje šis gerokai su tikrove prasilenkiantis šurmulys buvo pateikiamas vidaus vartojimui, siekiant pateisinti nuvalkiotas propagandos klišes bei šališką vietinio isteblišmento laikyseną per visą JAV prezidento rinkimų kampanijos laikotarpį.

Pasak Europos Parlamento nario, Prezidento Rolando PAKSO, „mąstantys žmonės puikiai supranta, kad globalizacijos epocha baigėsi, kad pastangos sukurti dar vieną – neoliberalistinę utopiją žlunga. Nepaisant taip vadinamo isteblišmento pastangų tiek Lietuvoje, tiek Briuselyje, tiek Vašingtone, kuris praktiškai yra suaugęs su šio griūvančio pasaulio vizija, geriausiai prisitaikęs, sakyčiau net uzurpavęs daugybės žmonių teises ir klestintis kitų gerovės sąskaita. Socialiniai eksperimentai anksčiau ar vėliau turi baigtis.

Rinkimai baigėsi. Laisvi rinkimai – demokratijos esmė. Deja, reakcija Lietuvoje rodo, kad, toli gražu, nenorima to suvokti. Todėl mūsų isteblišmentas, kartą jau sulaužęs demokratinių rinkimų principus, šiandien yra tokioje būsenoje, tartum nieko nebūtų atsitikę, bandydamas imituoti permainas, užliūliuoti tą dalį visuomenės, kuri dar nėra visiškai praradusi vilties ir pasitikėjimo savimi“, – teigia R. Paksas.

Straipsnis perkeltas į naują specialiai šiai tematikai sukurtą tinklapį.

 

Parengė Juozas IVANAUSKAS

Comments are closed.