AUTORINIAI STRAIPSNIAI
gruodžio 24, 2016

Net jei visas pasaulis bus palankus Rusijai, mažytė Lietuva liks ištikima rusofobiškoms „vertybėms“ ir „idealams“?!..

Net jei visas pasaulis bus palankus Rusijai, mažytė Lietuva liks ištikima rusofobiškoms „vertybėms“ ir „idealams“?!..

Kiek ironizuodamas JAV gyvenantis disidentas Valdas ANELAUSKAS išskirtiniame interviu „Laisvam laikraščiui“ teigia: „Nors manęs tikrai negalima priskirti prie Lietuvos politologų „žvaigždės“ tūlo Lino Kojalos fanų, tačiau tas ponaitis, šiaip jau daug kvailų dalykų pasakantis ir parašantis, vis tiktai, reikia pripažinti, kartais pateikia neblogų pastebėjimų. Štai, pavyzdžiui, ką neseniai jis teigė propagandiniame portale „Delfis“, kalbėdamas apie tai, kad neigiamas referendumo rezultatas Italijoje gali tapti dar viena domino kaladėle po „BREXIT“ – britų sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos ir Donaldo Trampo pergalės JAV prezidento rinkimuose: „Kalbama apie pokyčių bangą, kuri yra antielitistinė ir skelbia apie alternatyvas. Ant jos plaukiančios politinės jėgos kiekvienoje šalyje yra vis kitokios. Jei turėsime šios bangos tęsinį Italijoje, tai gal tas pats pasikartos kitąmet Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose. Taip pasikeistų visos Europos politinis kontekstas ir bus gerokai sunkiau kalbėti tradicinėmis frazėmis apie politiką, nes veikėjai bus visiškai kitokie nei mes esame įpratę matyti“.

Argi ne džiugu tokias „pranašystes“ lietuvių kalba skaityti? Ir dar Naujųjų Metų išvakarėse!..“, – stebisi V. Anelauskas.

Tiesą sakant, rusofobiški LANDSGRYBINĘ SISTEMĄ aptarnaujančių „ekspertų“ paistalai menkai tegali paguosti, žvelgiant į išties kritišką situaciją Lietuvoje: „Matome šešėlinę ekonomiką, korupciją, kuris lemia prastą moralinį klimatą šalyje. Dėl korupcijos turime vieną mažiausių biudžetų Europos Sąjungoje (ES), pensininkai gauna pensijas artimas skurdo ribai, viešojo sektoriaus tarnautojų algos nebuvo keliamos 8 metus – natūralu, kad nemažai emigruoja būtent dėl šių priežasčių“, – teigia Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimundas Kuodis žurnalistės Gintarės Valentinaitienės publikacijoje „Lietuviai emigruoja dėl neteisybės, likusiems gimdyti vaikus per brangu“ (lrytas.lt, gruodžio 19 d.).

***

— Bene svarbiausi politiniai įvykiai Lietuvoje metams baigiantis – Seimo rinkimai, premjero Sauliaus Skvernelio paskyrimas, naujosios Vyriausybės formavimas. Kaip jums, žvelgiant „iš už balos“

Straipsnis perkeltas į naują specialiai šiai tematikai sukurtą tinklapį.

Parengė Juozas IVANAUSKAS

Comments are closed.