Kenksmingiausi šampūno komponentai

Renkantis šampūną, reikia atkreipti dėmesį į jo sudėtį. Kokybiškame šampūne esama maždaug 30 komponentų, dėl to susigaudyti be specialių žinių yra pakankamai sudėtinga.

SODIUM LAURETH SULFATE

Atsakingas už putojimą. Iš pradžių SLS buvo sukurtas mechanizmų ir mašinų valymui. Cheminė šio komponento sudėtis leidžia jam patekti į kraują per odos poras ir kauptis kepenų, širdies ir akių audiniuose. Tai toksiškas mutagenas, kuris gali pažeisti metabolizmo procesus. Natrio sulfanatas išties pašalina riebalus iš plaukų, tačiau tuo pat metu sausina galvos odą.

BHT (BUTYLATED HYDROZYTOLUENE)

Užkerta kelią riebalų rūgštėjimui sąveikaujant su oru. Kancerogenas. Jis jau uždraustas daugelyje šalių kaip kosmetikos komponentas.

SODIUM LAURUULAURETH SULFATE

Kitas pavadinimas – natrio laurilas arba lauretsulfatas. Dažnai maskuojamas kaip „kokoso išsaudos“. Pigus ir kenksmingas naftos perdirbimo produktas. Daug kartų sustiprina žmogaus polinkį į alergines reakcijas, sukelia išbėrimus.

DEA, TEA

Labai dažnai sutinkamas tiek pigių, tiek brangių šampūnų sudėtyje. Komponente esama amoniako, kuris, ilgai jį naudojant, daro toksišką poveikį visam organizmui, sukelia alergijas, erzinas akis, džiovina galvos odą.

SLES (NATRIO LAURETSULFATAS)

Šis komponentas švelnesnis nei jau aprašytas pirmame punkte SLS, jis dažnai naudojamas vaikiškuose šampūnuose. SLES kenksmingas, tačiau jo efektas gana trumpalaikis ir nesikaupiantis organizme. Jį tereikia kruopščiai nuplauti. Tiktai kas apie tai žino? Ir kaip kruopščiai mes skalaujame plaukus?

www

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!