Kas vyksta organizme išgėrus KokaKolos

Ne paslaptis, kad ir šis, ir dauguma kitų nealkoholinių gėrimų yra kenksmingi sveikatai. Tačiau kas gi šiais laikais nekenksminga?

Internetas informuoja visuomenę apie daugelio produktų kenksmingumą. Tačiau tokia masė informacijos perkrauna protus ir žmonės toliau valgo ir geria tai, prie ko priprato. Toks atsainumas gali patenkinti jus artimiausioje perspektyvoje, tačiau galiausiai baigsis ligomis.

Korporacijos išpumpuoja iš mūsų milijonus dolerių, teigdamos, kad parduoda anaiptol ne kenksmingus produktus. „Tai daro ir kiti vyrukai, taip kad gerkite jų produktus ir toliau atidavinėkite savo pinigus mums. Tai saugu. Mes pažadame“ – tokią reklamą jie galėtų paskelbti. Akivaizdu, kad korporacijos kalba nesąmones, kad išsaugotų savo pelnus. O mums tai kenkia.

Daugeliu atvejų mes ignoruojame įspėjimus, kadangi tipiškas vartotojas žino tik tiek, kad „tai blogai, žinau, kad blogai, bet ne man“. Ką konkrečiai daro su mūsų organizmu tie rudi šnypščiantys gėrimai – didelė paslaptis mums visiems. O jeigu nežinome detalių, mums labai paprasta ignoruoti protingus įspėjimus.

Niraj Naik iš The Renegade Pharmacist dėka mes daugiau nebegalime gyventi patamsiuose. Neikas paskelbė detalų aprašymą to, kas vyksta mūsų organizme per pirmą valandą nuo išgertos Koka Kolos skardinės. Ir tai labai negerai.

PIRMOSIOS 10 MINUČIŲ

10 arbatinių šaukštelių cukraus smogia mūsų organizmui. Tai 100% rekomenduojamos dienos normos. Jums nešleikštu nuo saldumo tiktai todėl, kad fosforo rūgštis susilpnina skonį ir visa ta bjaurastis pasilieka jūsų skrandyje.

PO 20 MINUČIŲ

Cukraus perteklius kraujyje skatina insulino išsiskyrimą. Dėl to jūsų kepenys perdirba į riebalus visą cukrų, kuris jas pasiekė. Šiuo momentu tai vyksta labai intensyviai.

PO 40 MINUČIŲ

Organizmas sugėrė visą kofeiną. Jūsų vyzdžiai išsiplėtė, kraujo spaudimas pašoko, dėl to kepenys išmeta į kraują cukraus likučius. Adenoziniai receptoriai jūsų smegenyse užblokuoti, dėl ko išnyksta mieguistumas.

PO 45 MINUČIŲ

Jūsų organizme gaminamas dopaminas, kuris stimuliuoja pasitenkinimo centrus smegenyse. Heroinas, beje, dirba tuo pačiu principu.

PO 60 MINUČIŲ

Fosforo rūgštis suriša kalcį, magnį ir cinką apatinėje jūsų žarnyno dalyje – tai pažeidžia metabolizmą. Visa tai komplikuoja didelės dozės cukraus ir dirbtiniai saldikliai, kas paskatina kalcio pašalinimą kartu su šlapimu.

PO PIRMOSIOS VALANDOS

Į žaidimą įsijungia kofeino savybės, skatinančios šlapimo išsiskyrimą. Jums kyla noras šlapintis. Šio proceso metu garantuotai netenkate kalcio, kuris norėjo patekti į jūsų kaulus, o taip pat natrio, elektrolitų ir vandens.

Kai jūsų viduje aprimsta audra, jus užgriūva cukraus katastrofa. Tampate dirglus ir mieguistas. Jūs tiesiog apgirtote nuo to vandens, kuris buvo limonade. Ir jūsų organizmas neteko daugybės maistingų medžiagų, kurios galėjo drėkinti organizmą, dalyvauti augant kaulams ir dantims.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

www

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!