KAS ČIA PER TINKLAPIS?

Sveiki, mieli skaitytojai

Pradėsiu nuo įspėjimo:

Jeigu Jūs šiuo momentu esate visiškai laimingas ir manote, kad viskas pasaulyje vyksta būtent taip, kaip jums atrodo, jeigu Jūs ir toliau ketinate tikėti ir pasitikėti žiniasklaidos ir universitetų ekspertais, jeigu ir toliau norite gyventi, neuždavinėdami sau daug klausimų, kurie galėtų sudrumsti ramų miegą – neskaitykite straipsnių šiame tinklapyje. Geriau nusipirkite kelias skardines alaus ir eikite žiūrėti per televiziją krepšinio arba eilinės pokalbių laidos.

Bet jeigu Jūs esate vienas iš tų nedaugelio žmonių, kuriems atrodo, kad ne viskas pasaulyje taip paprasta, kaip mums pasakojama, jeigu jums norisi sužinoti daugiau už kasdieninę TV naujienų dozę, jeigu esate pakankamai stiprus, kad sugebėtumėte ištverti izoliaciją, kurioje atsidursite, susiformuodami pasaulėžiūrą, kuri turi labai mažai ką bendro su tais dalykais, kurie mums brukami mokyklose, universitetuose, žiniasklaidoje – tai šitas tinklapis skirtas Jums. Jis atvers Jums duris, kurių daugiau bus nebeįmanoma uždaryti…

***

Esu tikras, kad atsiras žmonių, kurie dar neperskaitę iki galo paties pirmojo straipsnio, tėkš frazę, jog visa tai – „sąmokslo teorijos“. Tokiems žmonėms patarčiau pirmiausiai perskaityti šį straipsnį. Jeigu perskaitėte ir nesiliovėte naudoti tos frazės arba išvis nesupratote, apie ką eina kalba, turiu jums patarimą: uždarykite Versijas ir daugiau jose nebesilankykite. Bent jau iki to laiko, kol nepradėsite suprasti, kas čionai rašoma.

Ir dar.  Informacija paprastai vadinama maistu protui. Tada gaunasi, kad straipsniai, knygos ir kiti tekstai, suteikiantys žmogui pačios įvairiausios informacijos – tai patiekalai, iškepti, išvirti ar patroškinti iš pačių įvairiausių ingridientų: minčių, idėjų, samprotavimų, statistinių duomenų ir kitos grynos informacijos elementų, sumaišytų į vieną patiekalą-straipsnį ir paskanintų autoriaus asmeninių pažiūrų prieskoniais.

Žmogus – labai tingus sutvėrimas, jis nieko nedarys, jeigu tik galima nedaryti. Protinė veikla šia prasme – ne išimtis.

Informacija – tai produktai. Juos reikia kažkur susirankioti, paskui išplauti, apdoroti, virti, kepti, tik tada gausis kažkoks patiekalas mūsų protuose. O kam visa ta maišatis, kam tos pastangos ir laiko gaišimas, jei ant stalo stovi puikiausias „restoranas“, koks nors informacinis portalas, kuriame – tūkstančiai gatavų patiekalų, tik griebk ir kimškis į pilvą… Tai yra į smegenis…

Žmonės nustojo gamintis patiekalus. Nebesudarinėja nuosavų pusryčių, pietų ir vakarienės meniu, negaišta laiko ir neeikvoja pastangų kokybiškų maisto produktų paieškoms kokiuose nors nedideliuose turgeliuose, kur prekiauja patys produktų gamintojai, o ne tiekėjai-tarpininkai, ar mažai išreklamuotose krautuvėlėse, prekiaujančiose organiniais produktais. Kuriems galams maltis po visą miestą, ieškant tokių mažai kam girdėtų prekybos taškų, jei anapus gatvės stovi greito maisto restoranėlis, kur pilna įvairiausių gatavų patiekalų?

Kai kalba eina apie tikrą maistą, visi žinome, kuo baigiasi greito ir dažniausiai nesveiko maisto vartojimas.

Kai kalba eina apie maistą protui, visiems kažkodėl atrodo, kad tie didžiųjų portalų informaciniai hamburgeriai puikiausiai pasotins be jokių pasekmių.

Versijos sumanytos būtent kaip toks nedidukas informacijos turgelis. Ar krautuvėlė. Ar sandėliukas. Išsirinkite sau produktų, jei radote tinkamų, neškitės namo ir virkite, kepkite, troškinkite savus patiekalus, jei tik turite noro. Nedrįsčiau teigti, kad čia dalinami tik „sveiki“ ar „tikri“ produktai, o visi kiti bando įpiršti jums „nesveikus“ ir „netikrus“. Taip nėra. Galiu pasakyti tik viena – čia dalinamų produktų nerasite didžiuosiuose „restoranuose“. Ten jie nepopuliarūs, neturi paklausos, nepelningi ar apskritai laikomi nesveikais ir gal net kenksmingais.

Rinktis jums patiems.

Jeigu kils klausimų, drąsiai rašykite. Pasistengsiu visiems atsakyti.

Su pagarba,

Arnoldas Petrauskas

talpunai@gmail.com