Kai geri gazuotą gėrimą

Pirmosios 10 minučių. Į organizmą patenka 10 arbatinių šaukštelių cukraus (maksimali rekomenduojama dienos norma). Cukraus ataka nesukels jums šleikštulio dėl to, kad fosforo rūgštis atbukina pernelyg didelį saldumo jausmą ir leidžia organizmui cukrų įsisavinti.

Po 20 minučių. Cukraus kiekis kraujyje padidėja, dėl ko ima išsiskirti insulinas. Kepenys į tai reaguoja paversdamos cukrų riebalais.

Po 40 minučių. Kofeino įsisavinimas baigėsi. Išsiplečia vyzdžiai, padidėja arterinis kraujo spaudimas, kepenys pradeda išskirti daugiau cukraus į kraują. Adenozininiai smegenų receptoriai blokuojami, dėl ko užkertamas kelias mieguistumui.

Po 45 minučių. Paspartėja dofamino gamyba. Dofaminas – tai hormonas, stimuliuojantis semegenų pasitenkinimo centrą. Tokiu pačiu principu veikia į organizmą patekęs heroinas.

Po valandos. Fosforo rūgštis suriša kalcį, magnį ir cinką žarnyne, sustiprindama metabolizmą. Sustiprėja kalcio išsiskyrimas drauge su šlapimu.

Daugiau kaip po valandos. Kofeinas paskatina šlapimo išsiskyrimą, atsiranda poreikis sulakstyti į tualetą. Šalinamas kalcis, magnis ir cinkas, kurie taip reikalingi kaulams, kaip ir natris, elektrolitas ir vanduo. Tampate dirglus ir apatiškas.

Kiek kenksmingumo vienoje skardinėje… Įsivaizduokite, kas būtų, jei gertumėte kolą kiekvieną dieną.

Geriau vartokite vandenį, natūralias, ką tik išspaustas sultis ir arbatą be cukraus.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

www

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!