SODOMIJA
vasario 26, 2017

JAV užliejo gerontofilijos epidemija

JAV užliejo gerontofilijos epidemija

Vien per trejus pastaruosius metus daugiau kaip tūkstantis senelių prieglaudų JAV gavo baudas už senelių prievartavimą,  neseniai pranešė remdamasi plataus žurnalistinio tyrimo rezultatais telekompanija CNN.

Jos duomenimis, tai yra „tikra epidemija“, be to, daugelis tokios rūšies nusikaltimų senelių atžvilgiu nepatenka į statistiką ir netiriami.

CNN aptiko, jog federalinė valdžia per šį laikotarpį (2013  — 2016, — red.) paskyrė baudas daugiau nei tūkstančiui senelių namų už neteisingą tyrimą ar negebėjimą užkirsti kelio galimiems išprievartavimų atvejams, seksualiniams užpuolimams ir prievartai“, — praneša telekanalas. Jo duomenimis,  kai kurie senelių namai baudas gavo  ne kartą

Dar didesnį nerimą kelia tai, kad senelių namų vadovybė beveik arba visiškai nieko nedarė, kad tam užkirstų kelią“, pranešė telekanalas.

Jis patikslino, kad kalbama apie tuos senelių namus,  kur nusenusiems žmonėms teikiama pastovi medicinos pagalba, nors tuo tarpu egzistuoja tūkstančiai prieglaudų, kur senoliams tik padedama buityje.

Neįmanoma sužinoti, kiek aukų buvo. Tačiau duomenų analizė federaliniam bei valstijų lygmenyje ir interviu su ekspertais, atsakingais darbuotojais ir aukų šeimomis atvedė CNN prie išvados, kad ši mažai dėmesio sulaukianti problema iš tikrųjų daug platesnė, nei kas galėtų įsivaizduoti“, — pranešė telekanalas.

JAV yra dešimtys tūkstančių senelių namų, kuriuose teikiama medicinos pagalba ir kur gyvena per milijoną pensininkų, dažnai kenčiančių nuo senatvinės demencijos. Tokio tipo įstaigos priklauso asmeninei nuosavybei ir nėra suinteresuotos, kad pasklistų kalbos apie išprievartavimus.

Telekanalas CNN aptiko keletą atsitikimų su medicinos darbuotojais, kurie buvo daugelį kartų kaltinti pacientų prievartavimu,  tačiau jie metų metais pereidinėjo iš vienų namų į kitus, kol galiausiai vis dėlto pakliūdavo į teismą.

Kai kuriose valstijose išprievartavimai įgavo epidemijos charakterį, patikslina tyrimo autoriai. Pvz., Ilinoiso valstijoje 2013 2016 m. buvo pateikta 386 pareiškimai apie išprievartavimus senelių namuose, iš jų įrodyti pavyko tik 59 dėl labai sudėtingų apinkybių, su kuriomis susiduria  pagyvenusios aukos ir jų artimieji, bandydami įrodyti nusikaltimą. Teksase buvo 251 toks atvejis, įrodyti pavyko 11. Dėl to didelės Viskonsino valstijos valdžia tvirtina, kad valstijoje nebuvo nė vieno įrodyto panašaus atvejo per visus pastaruosius penkerius metus.

Federalinės  duomenų bazės turi 16 tūkstančių ombudsmenų skundų dėl pensininkų išprievartavimų senelių namuose nuo 2000 metų. Šis skaičius, deja, atspindi tik mažą procentą bendro išprievartavimų skaičiaus.

Daugeliu atveju netgi baudos pasirodo pernelyg menkos, praneša CNN. Teksase įstaiga, kur prievartavo pensininką, buvo nubausta116,5 tūkst. dolerių, įstaigai taip pat uždraudė gauti valstybės subsidijas. Tačiau baudą sumažino perpus, o draudimas truko tik 11 dienų.

„Tai epidemija“, telekanalui pareiškė juristas iš Minesotos Markas Koziradskis, kuris teisme atstovauja daugeliui aukų ir jų šeimų. „Pagyvenę pacientai — lengvas grobis nusikaltėliams. Šitie pacientai dažnai serga demencija. Jie negali papasakoti apie tai, kas atsitiko, arba jais netiki todėl, kad daugeliui atrodo neįtikima, jog 28-erių metų slaugas norėtų išprievartauti kieno nors senelę“,— pridūrė Koziradskis.

——————-

Gerontofilija  — lytinis iškrypimas, lytinio potraukio sutrikimas, kuris charakterizuojamas lytine trauka prie pagyvenusių asmenų.

Šaltinis

Vertė Nijolė Aleinikova

Comments are closed.