PASAULIS IR POLITIKA
vasario 7, 2017

Europa. Krikščionybės šermenys

Europa. Krikščionybės šermenys

Kartais mirtis ištinka staigiai, tačiau daugumoje atvejų tai laipsniškas procesas. Kartais simptomus painioja su priežastimis. Būtent tai dabar vyksta Vakarų šalyse dėl musulmonų pabėgėlių srauto, – mano Bretas Stivensas, Wall Sreet Journal žurnalistas. Juk esmė visai ne migrantuose. Esmė tame, kad Europa jau seniai prarado savo krikščionišką identitetą, – rašo kitas amerikiečių žurnalistas.

Savo darbe „Visko, kas krikščioniška, gynimas“, jis rašo: „Mes stebime Europos žūtį. Kol kas tai miglota ir nėra neišvengiama, tačiau žūtis visgi pastebima, panašiai kaip planeta dirbtinio palydovo objektyve. Europai ateina galas, ir toli gražu ne dėl „sklerotinės“ ekonomikos ar demografijos problemų. Masinis migrantų antplūdis – irgi ne priežastis“.

Statistika liudija, kad 75% pabėgėlių – tai jauni ir stiprūs vyrai. Skirtingai nei priimta manyti, vos ketvirtadalis pabėgėlių atvyko iš Sirijos. Negana to, Jordanijos opozicijos lyderis Mudaras Zachranas pažymi, kad 75% Sirijos pabėgėlių iš tikrųjų ateina į tą šalį iš saugių zonų.

Tai ekonominiai migrantai, kurie pasinaudojo galimybe pabėgti į turtingas šalis su dosnia socialinės rūpybos sistema. Šie duomenys paaiškina Stivenso poziciją. Tai nereiškia, kad Europą apgaudinėja, tačiau, iš kitos pusės, tokios situacijos nebūtų, jeigu Europa nenorėtų būti apgauta. Stivensas taip pat rašo: „Europa žūsta, kadangi ji tapo morališkai nekompetetinga. Europa tiki žmogaus teisėmis, tolerancija, atvirumu, progresu, ekologija. Visos šios sąvokos, žinoma, svarbios, tačiau jos antraeilės. Vokietijos kanclerė Merkel tvirtina:

Straipsnis perkeltas į naują specialiai šiai tematikai sukurtą tinklapį.

Comments are closed.