AUTORINIAI STRAIPSNIAI
lapkričio 16, 2016

Disidentas V. Anelauskas: „Išrinkus prezidentu Donaldą Trampą, tarsi „vidurinysis pirštas“ parodytas išsigimusios valdžios SISTEMAI!..“

Disidentas V. Anelauskas: „Išrinkus prezidentu Donaldą Trampą, tarsi „vidurinysis pirštas“ parodytas išsigimusios valdžios SISTEMAI!..“

— Nepaisant išankstinių prognozių bei sisteminės propagandos, JAV prezidento rinkimus triuškinančiai laimėjus Donaldui Trampui, kai kam šis įvykis sukėlė tikrą šoką ir tuo pat metu galinga euforijos banga nuvilnijo per visą pasaulį. Įdomu, kaip po aršios rusofobės, „demokratės“ Hilarės Klinton patirto fiasko dvikovoje su nesisteminiu „respublikonu“ D. Trampu, išties sensacingą JAV prezidento rinkimų baigtį vertina, kaip jaučiasi Amerikoje gyvenantis disidentas Valdas ANELAUSKAS?

— Nuotaika mano iš tikrųjų puiki! Dabar čia pas mus labai gražus rytas, diena, matyt, bus saulėta ir šilta – tikra indėnų vasara! Kelios paskutinės prieš rinkimus dienos buvo lietingos, vėjuotos, o štai šiandien net ir Amerikos gamta, atrodo, džiaugiasi dėl triuškinančios Donaldo Trampo pergalės JAV prezidento rinkimuose!..

— Man nesunku įsivaizduoti, kaip dabar drauge su Oregono gamta džiūgauja Valdas Anelauskas, prognozavęs vos ne pasaulinę apokalipsę, jeigu rinkimus būtų laimėjusi „karo pabaisa“ Hilari Klinton. Pastarąjį pusmetį gan išsamiai pasakojote „Laisvo laikraščio“ skaitytojams apie istorinę kovą dėl Baltųjų rūmų, nušviesdamas JAV prezidento rinkimų peripetijas, visai kitu kampu nei propagandinė Lietuvos žiniasklaida, mušanti į vienus vartus, nuolat šlovinusi Hilari Klinton ir visaip šmeiždama, juodindama „neprognozuojamą“ konkurentą Donaldą Trampą. Galima sakyti, tai yra ir jūsų paties asmeninė pergalė?

— Betgi aš iš tiesų taip ir jaučiuosi, lyg tai būtų mano paties asmeninė pergalė!.. Taip nuoširdžiai džiaugiuosi už Donaldą Trampą, lyg būčiau laimėjęs „aukso puodą“ loterijoje. Juk dar niekada per visą mano gyvenimą nėra buvę taip, kad kandidatas, už kurį aš balsavau rinkimuose, būtų laimėjęs. Nei čia, Amerikoje, nei Lietuvoje. Tai jau šešti JAV prezidento rinkimai, kuriuose balsavau, ir iki šiol pas mane namuose ant sienos tebekabo pageltęs ir išblukęs 1996 metų plakatas, kviečiantis balsuoti už antisisteminį disidentą Ralfą Neiderį. 2000-taisiais aš balsavau už Patriką Bjukineną, o 2008-tais ir 2012-tais už Roną Polą. Deja, nė vienas iš jų nelaimėjo JAV prezidento rinkimų, nors, tiesa pasakius, jie neturėjo absoliučiai jokių šansų laimėti.

Aš visada atiduodu savo balsą antisisteminiams politikams, kokiu šįkart laikau Donaldą Trampą. Galbūt visu 100% antisisteminiu Trampo ir nepavadinčiau, tačiau jis bent jau NESISTEMINIS, tai yra tik formalus respublikonas. Manau, dėl to niekas nesiginčys. Ir štai pagaliau ilgai laukta pergalė!..

Kaip žinote, yra tokia rusiška daina, Ala Pugačiova kažkada dainavo – „если долго мучиться, что-нибудь получится“ (ilgai kankintis, vis tiek kas nors gausis). Kadangi aš pats į Donaldo Trampo rinkiminę kampaniją buvau gan aktyviai įsijungęs nuo gegužės mėnesio, kai jis čia pas mus, Oregone lankėsi, dėjau asmenines pastangas dėl šio kandidato į JAV prezidentus pergalės, tai dabar Trampo pergalė man ypatingai džiaugsminga!..

Niekada nesidomiu jokiomis sportinėmis varžybomis, krepšiniu ar futbolu, tačiau lapkričio 8 dieną, į rinkimų pabaigą tikrai taip entuziastingai „sirgau“, lyg tai būtų sporto varžybos. Netgi skaičiavau kalkuliatoriumi kas kelios minutės balsų pasikeitimus lemiančiose valstijose…

— O kaip piliečiai balsavo konkrečiai Oregono valstijoje, kur dabar jūs gyvenate?

— Be abejo, mane labai nemaloniai nuteikė, netgi nuliūdino tas faktas, kad Oregono valstijoje Hilari Klinton laimėjo net 11 procentinių taškų persvara, gavusi 911,358 balsus, o Trampas – 722,938 balsus, t. y. beveik 200 tūkstančių mažiau. Tačiau kadangi Oregonas duoda tikseptynis rinkikų balsus, tai jau ne taip ir svarbu.

Pagrindinai už H. Klinton čia balsavo tik keliuose miestuose, o šiaip jau Oregono valstija gan solidžiai palaikė būtent Trampą. Tereikia išvažiuoti iš miesto ir visur kaimo vietovėse, prie namų ir pakelėse, matėsi didžiuliai plakatai, išreiškiantys paramą Trampui. Prieš kelias savaites man teko važiuoti į Ramiojo vandenyno pusę, mačiau daugybę už Trampą agituojančių plakatų. Tačiau tarp miestiečių, deja, yra didelis procentas užkietėjusių ar tiesiog išprotėjusių liberalų, kurie iš pradžių palaikė

Straipsnis perkeltas į naują specialiai šiai tematikai sukurtą tinklapį.

Parengė Juozas IVANAUSKAS

Šaltinis

Comments are closed.