PASAULIS IR POLITIKA
kovo 27, 2017

Der Spiegel: Šaltojo karo paranoja prives Vokietiją prie savižudybės

Der Spiegel: Šaltojo karo paranoja prives Vokietiją prie savižudybės

Branduolinio bauginimo logika niekada nedarė poveikio vokiečiams, ji tiko tik rusams ir amerikiečiams. Amerika ir Rusija tikrai nenori įbombarduoti viena kitos į akmens amžių, o štai Vokietija neturi jokių garantijų, kad eilinio karo, įprasto ar atominio, rezultate ji nebus nušluota nuo žemės paviršiaus. Dėl to ginklavimosi varžybos Vokietijai yra beprasmiškos ir savižudiškos. – įspėja Spiegel autorius Jakobas Augšteinas.

Trampas viską klibina, Putinas grasina, kai kurie su nerimu užduoda klausimą: kas mus apgins, kai ateis rusai? Pavojinga bauginimo logika vėl sugrįžo. Tik šį kartą ji gali tapti kur kas beprotiškesnė. – rašo der Spiegel.

To mes jau seniai nematėme. Vokiečių tankai važiuoja į rytus. Be to, iki 2024 metų vokiečiai skirs du procentus biudžeto gynybai. Šiandien ši suma siektų 65 milijardus dolerių. Ir šie skaičiai ne iš Trampo Tviterio, tai ne feikas. Tai mes visi elgiamės kaip bepročiai. Vokietijos kanclerė asmeniškai pažadėjo amerikiečiams, kad smarkiai padidins išlaidas gynybai iki minėto lygio.

Tai beprotiškas skaičius. 2015 metais rusai, prieš kuriuos visa tai ir nukreipta, išleido gynybai 66 milijardus. Kam reikalingi visi šie pinigai?

Gal atominiam ginklui? – samprotauja žurnalistas. – Jis beprasmiškas, bet užtat brangus. Lenkijos valdančios partijos lyderis Jaroslavas Kačinskis jau ragino kurti „europietišką bombą“. Ir jo, ir tos vokiečių žiniasklaidos, kuri pasigavo šią idėją, logika buvo ta, kad be amerikiečių Europa neturi ko priešpastatyti Rusijai. Europa turi vos 510 branduolinių galvučių prieš 7000 rusiškų.

Branduolinė Vokietija? Tokių idėjų kildavo ir anksčiau, tačiau iki šiol „Holokausto tėvynė“ laikėsi nuo jų atokiau. Branduolinė logika prisikėlė iš istorijos kapo. – rašo žurnalistas. – Tai sugrįžimas prie

Straipsnis perkeltas į naują specialiai šiai tematikai sukurtą tinklapį.

Pagal

Comments are closed.