AUTORINIAI STRAIPSNIAI
lapkričio 6, 2016

Audrius Nakas: „Po rinkimų tikėtis esminių permainų yra naivu, bet žmonės vis tiek tikisi!..“

Audrius Nakas: „Po rinkimų tikėtis esminių permainų yra naivu, bet žmonės vis tiek tikisi!..“

Apžvelgiant tik ką įvykusius Seimo rinkimus bei porinkiminę situaciją Lietuvoje, praeitos savaitės išskirtiniame interviu „Laisvam laikraščiui“ JAV gyvenantis disidentas Valdas Anelauskas teigė:

„Dažnai girdžiu kalbant: „kol valdžia bus tokia, tol nieko gero Lietuvoje nebus“. Tie patys aimanavimai prie „konservatorių“ ir prie „socdemų“ valdžios. Žmonės reikalauja permainų tik iš valdžios, tačiau pamiršta, kad esama valdžia tai, viso labo, jų pačių atspindys!.. Valdžia atspindi visuomenę. Juk ne kas kitas, o tie patys rinkėjai, kurie paskui smerkia politikus ar valdžios institucijas, per kiekvienus rinkimus už sisteminius politikus balsuodami, ir suteikia jiems mandatą. Todėl pirmiausia reikėtų pažvelgti į save savikritiškai ir tik po to kažką kaltinti.

Susimąstykime, kas tie nekenčiami „valdžiagyviai“, iš kur jie atsirado? Juk ne iš dangaus į Lietuvą nukrito, ne iš pragaro gelmių išniro. Keista, jog žmonės nesuvokia tokių elementarių dalykų: už ką per rinkimus prabalsavo, ką išsirinko, tokią valdžią ir turi. Seimas – rinkėjų atspindys!..

… Juk patys lietuviai išrenka valdžią, kuri valdo jų gyvenimus, o paskui nuolat skundžiasi, aimanuoja, kad valdžia bloga, kad gyventi Lietuvoje blogai. Mazochizmas – lietuvių nacionalinis bruožas. Kas apskritai gali balsuoti už landsbergistus? Tai reiškia, kad blaivaus proto pas žmones visai nebeliko! Reiškia, kad žmones patys nori gyventi Lietuvoje kuo sunkiau. Paaiškinkit mano durnai galvai: kodėl absoliuti dauguma lietuvių yra nusivylę, nepatenkinti esama valdžia, kiekvieną dieną kaltina valdžią dėl visų blogybių, o atėjus naujiems rinkimams vėl renka tą pačią valdžią?.. Nors nušaukit mane, šito aš nesuprantu!..

… Apie kokius „demokratiškus“ rinkimus Lietuvoje apskritai galime kalbėti, kai žmonėms suteikiama galimybė rinktis tarp LANDSGRYBIŲ ir į juos labai panašių „ančiukų“?!.. Taigi, patiklią liaudį, regis, ir vėl eilinį kartą „išdūrė“!..“, – gan skeptiškai Seimo rinkimų rezultatus įvertino V. Anelauskas.

Na, o šį kartą „Laisvo laikraščio“ skaitytojų dėmesiui pateikiame su Seimu atsisveikinančio parlamentaro Audriaus NAKO vertinimus, įžvalgas, prognozes – kokių permainų šalyje galime tikėtis iš naujosios valdžios, „žaliųjų valstiečių“ galimai drauge su socdemais suformuoto ministrų kabineto, premjeru tapus Sauliui Skverneliui?..

___________________________________

— Kaip vertinate Seimo rinkimų rezultatus bei porinkiminę situaciją Lietuvoje? Kaip žinote, Raudonoji Dalia agitavo balsuoti už permainas, tačiau, ko gero, tikrai ne už tokias, kurių neatneš Tėvynės sąjungos „patriotų“ – konservatorių kregždės?

— Rinkimus vertinu teigiamai. Žinoma, galutiniai Seimo rinkimų rezultatai labiausiai netikėti didžiausiems Lietuvos kenkėjams konservatoriams. Nors ši partija kaip niekas kitas moka versti kailį, atsižvelgdama, iš kur vėjas pučia, tačiau yra nedidelė viltis, kad pagaliau šitai prieš Lietuvą įvykdytų nusikaltimų lyderei kada nors prasidės pabaigos pradžia. Antrasis Seimo rinkimų turas akivaizdžiai patvirtino, kad žmonės balsavo prieš valstybės naikintojus ir skurdo garantus, prieš tuos, kurie daugelį metų ciniškai ir viešai šlapinosi ant Lietuvos ir jos žmonių. Todėl bus labai apmaudu, jeigu „žalieji valstiečiai“ nepateisins tautiečių lūkesčių.

— Kaip galėtumėte pakomentuoti „krizių premjero“ reziumė, konservatnikams gėdingai prapylus rinkimus? „Nostalgija praeičiai vis dar išlieka galinga jėga, lemiančia rinkimų rezultatus didelėje dalyje Lietuvos, ir to įveikti negali jokios permainos konservatorių partijoje. Tai gali įveikti tik permainos pačioje Lietuvoje, žmonių generacijose ir vyraujančiame mentalitete“, – sako 

Straipsnis perkeltas į naują specialiai šiai tematikai sukurtą tinklapį.

Parengė Juozas IVANAUSKAS

Šaltinis

Comments are closed.