Amerikietiškas kinas

Atsiradus mūsų kalboje žodžiui „vidiakas“, daugelis žmonių praleido begalę laiko žiūrėdami amerikietiškus filmus. Vienu iš populiariausių tų laikų filmų buvo „Mano pamotė – ateivė iš kosmoso“. Peržiūrėjus šitą „pasaulinio kinematografo šedevrą“ mūsų dienomis, sukėlė tam tikrų minčių, kurias toliau ir išdėstysiu.

Trumpas filmo turinys.

Mokslinio eksperimento, kurį atliko viename iš Amerikos tyrimų centre, metu buvo pasiųstas signalas į tolimą galaktiką, dėl ko buvo sukelta grėsmė ištisos aukšto išsivystymo civilizacijos egzistavimui.

Skaitome tarp eilučių:

1. Visi pažangiausi moksliniai atradimai padaromi JAV teritorijoje.

2. Amerikos mokslo galia pajėgi ne tik sunaikinti kokią nors valstybę (tai Amerikai tėra smulkmena), bet ir sukurti kosminę sistemą, kuri sugeba laikyti baimėje visą Visatą.

Išsivysčiusi civilizacija pasiunčia į Žemę savo atstovą su kirmino pavidalo robotu pagalbininku, surinkusiu didžiulę duomenų apie mūsų planetą bazę. Vizito tikslas – išsiaiškinti signalą pasiuntusias technologijas ir Žemės, kaip pavojaus šaltinio, sunaikinimas. Atvykusi į planetą, ateivė iš kosmoso susiduria su tam tikromis naujovėmis ir supranta, kad amerikietiškos vertybės yra nepalyginamai reikšmingesnės už visas anksčiau jos žinotas vertybes.

Skaitome tarp eilučių:

1. Amerikiečių visuomenė gerokai labiau išsivysčiusi nei bet kuri kita Visatoje.

2. Nepajudinamos ir neliečiamos Visatos vertybės – tai:

– Pasismaginimai (vakarėliai, muzika, filmai);

– Kasdieninis seksas;

– Apsirijimas.

3. Vardan šių vertybių bet koks ateivis iš kosmoso (skaitome tarp eilučių – bet koks atvykėlis iš kitos šalies) yra pasirengęs palikti savo namus, savo tėvynę ir atsiduoti malonumams specialiai skirtoje jiems vietoje – Amerikoje.

4. Vos pamatęs „snikersą“, „marsą“ ar „baunty“, o taip pat žurnalą Playboy, bet kuris sveikai mąstantis ateivis iš kosmoso tiesiog privalo užimti eilę prie JAV ambasados ir iš visų jėgų siekti gauti pilietybę.

Ateivė iš kosmoso susipažįsta su mokslininku ir mėgina išsiaiškinti signalo perdavimo technologiją. Tačiau mokslininkas ir pats neturi supratimo, kokiu būdu buvo pasiųstas toks galingas ir pražūtingas signalas. Ir vis dėlto jis, palaikomas ateivės iš kosmose, ryžtasi atlikti eksperimentą dar kartą. Eksperimentas pavyksta. Ateivių civilizacija išgelbėta.

Skaitome tarp eilučių:

1. Amerikiečiai gali viską, tame tarpe ir išgelbėti Visatą. Ir visiškai neturi reikšmės, kad perduodant signalą galimi kokie nors šalutiniai reiškiniai, pavyzdžiui pražūtingo signalo pasiuntimas per klaidą į kokią nors kitą galaktiką ir aibės kitų civilizacijų sunaikinimas.

2. Verta pasisaugoti Amerikos mokslininkų, kadangi niekas nežino, kas šaus jiems į galvą sekantį kartą, juk technologijos vis tobulėja.

FILMO IŠVADOS

Visa Visata žino, kad Žemės planetoje egzistuoja smarkiai išsivysčiusi tauta – amerikiečiai, kurie pajėgūs pražudyti bet kokią civilizaciją. Tačiau užkabinti šios tautos nevalia, kadangi amerikiečiai saugo ir gina Visatos masto vertybes ir tik Amerikoje esama tokių skanių hamburgerių.

Skaitome tarp eilučių:

Amerikos vyriausybė, kaip Visatos monopolistė yra pasirengusi organizuoti nenutrūkstamą hamburgerių, veidrodėlių, blizgučių ir kitokių barškaliukų tiekimą kosminiams barbarams už prieinamą kainą.

© M_W_E

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!