AUTORINIAI STRAIPSNIAI
gruodžio 10, 2016

A. Degutis: ir jie užsičiaups, nebeturėdami paramos iš gerojo dėdės

A. Degutis: ir jie užsičiaups, nebeturėdami paramos iš gerojo dėdės

Lapkričio 29 dieną Seime surengtoje spaudos konferencijoje visuomenei bei politikams buvo pristatyta J. Ivanausko parengta bei leidyklos „Gairės“ Vilniuje neseniai išleista knyga apie Prezidentą Rolandą Paksą – „R. P. Vardan ko?..“. Savo mintimis apie naująją knygą dalinosi leidyklos „Gairės“ direktorius Povilas MASILIONIS, istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Algimantas LIEKIS, Lietuvos teisės filosofas prof. Saulius ARLAUSKAS, disidentas Stasys STUNGURYS, Seimo narys Juozas IMBRASAS ir filosofas, humanitarinių mokslų daktaras, prof. Algirdas DEGUTIS.

Žinomo liberalizmo propaguotojo Lietuvoje, pastaruoju metu tapusio aršiausiu neoliberalizmo – globalizmo kritiku, filosofo prof. A. Degučio pasisakymą spaudos konferencijoje Seime, pristatant knygą „R. P. Vardan ko?..“, pateikiame „Laisvo laikraščio“ skaitytojų dėmesiui.

___________________________________

Po Prezidento Rolando Pakso nuvertimo Lietuva palaipsniui prarado svarbiausius nepriklausomos valstybės atributus ir tapo sparčiai tuštėjančia Europos Sąjungos provincija. Šalis prarado beveik visą savo pramonę, o kartu beveik trečdalį darbingiausių gyventojų. Ji taip pat tapo NATO paribio zona, kurioje vyktų mūšiai galimame kariniame Vakarų ir Rusijos konflikte.

Abejotina ar tokios apgailėtinos ekonominės, socialinės ir geopolitinės Lietuvos padėties siekė tie, kurie organizavo Prezidento Pakso nuvertimą. Tačiau neabejotina, jog jie siekė pašalinti rimtą kliūtį skubiam Lietuvos įtraukimui į Vakarų liberalizmo valdas. Prezidentas Paksas, „populistas“, kaip tik ir buvo tokia kliūtimi. Jis priešinosi beatodairiškam elito veržimuisi į Vakarų glėbį ir siekė palaikyti geros kaimynystės santykius su Rytais bei Rusija.

Lietuvos politinis elitas negalėjo ir negali jam to atleisti. Mūsų politinė aukštuomenė vadovavosi ir vadovaujasi tikėjimu, kurį patetiškai dėsto politologas Zenonas NORKUS:

Straipsnis perkeltas į naują specialiai šiai tematikai sukurtą tinklapį.

Parengė Juozas IVANAUSKAS

Comments are closed.