Žymiausių šeimų paslaptys

Akivaizdu, kad šio pasaulio galingieji turi nemažai skeletų spintose, kurie buvo kruopščiai slepiami ilgus metus. Tačiau susiklosčius vienokioms ar kitokioms aplinkybėms, kai kurios paslaptys iškyla į paviršių ir pasaulis sužino tai, ko neturėtų žinoti.

BUŠAI

Dar iki to laiko, kaip tapo prezidentine šeima, Bušai rėmė nacistus vykstant II Pasauliniam karui. Bušo Jaunesniojo senelis, senatorius Preskotas Bušas vadovavo Vieningai bankų korporacijai Amerikoje, tiesa, jos aktyvai 1942 metais buvo areštuoti dėl „prekybos su priešais“.

Korporacija iki to momento atstovavo Amerikoje Frico Tyseno interesus – tai buvo Vokietijos plieno ir anglies karalius, finansavęs Hitlerio rinkiminę kampaniją ketvirtame dešimtmetyje. Ir nors pats Bušas-senelis niekad viešai simpatijų nacistams nereiškė, jis buvo, be abejo, puikiai informuotas apie reikalus, kuriuos korporacija tvarko su nacistine Vokietija ir jos atskirais atstovais.

Egzistuoja netgi teorija, kad Preskotas Bušas ir dar keli labai įtakingi personažai norėjo išduoti Ameriką Hitleriui.

ROKFELERIAI

Jei pas kažką skeletai spintoje ne šiaip netelpa, o tiesiog griūna iš jos – tai, žinoma, Rokfeleriai. Pradėsime nuo to, kad klano pradininkas – Viljamas Rokfeleris jaunystėje pelnėsi pardavinėdamas tai, ką šiais laikais pavadintume maisto priedais, kuriuos jis išdidžiai vadino „priemonėmis nuo vėžio ir kitų ligų“. Darė jis tai kaip ir kiekvienas komivojažeris – keliavo nuo durų prie durų ir įbrukinėjo savo prekes namų šeimininkėms. Susitaupęs kelis šimtus dolerių, jis vedė panelę Elizą, kuri pagimdė jam Džoną D. Rokfelerį, visam pasauliui žinomą milijardierių ir finansininką, o paskui dar ir Viljamą, kuris drauge su broliu ir suorganizavo Standart oil. Tiesa, paskui jis pabėgo iš šeimos ir dar kartą vedė 25 metais jaunesnę merginą, nors su Eliza taip ir neišsiskyrė. Kitaip sakant, faktiškai tai buvo dvipatystė.

Na ir bala nematė, maža kas kuo buvo – vaikai už tėvus neatsako. Bet taip pat puikiai visiems žinoma, kad savo turtus broliai ir jų palikuonys susikrovė išimtinai iš karų. Džonas pardavinėjo mėsą ir grūdus šiauriečiams per pilietinį karą užkeltomis kainomis. Uždirbtus pinigus investavo į Samiuelio Endriuso naftos perdirbimo gamyklą, kas ir padarė pradžią žymiajai Standart Oil.

O smarkiai išplėtusi savo įtaką ketvirtame dešimtmetyje, Rokfelerių kompanija sėkmingai investavo į vokiečių chemijos koncerną I G Farben, kuris g amino žymųjį Cikloną B, cianido pesticidą, kuris buvo nepaprastai populiarus nacistų koncentracijos stovyklose.

VINDZORAI

Kaip žinia, į britų karališkosios šeimos reikalus geriau nekišti nosies, nes paskui tai į kokią avariją papulsi, tai neišgydoma liga susirgsi, tai nenumaldomas noras nusižudyti apims. Bet esama ir to, kas, nepaisant visų pastangų nuslėpti, visgi kažkokiu būdu išlenda į paviršių. Tarkime, niekam jau, rodos, ne paslaptis, kad karalius Edvardas VIII, atsisakęs 1938 metais sosto, kad galėtų susituokti su du kartus išsiskyrusia amerikiečių socialiste Volis Simpson, buvo Hitlerio draugas. Ir taip širdingai su juo bičiuliavosi, kad pasibaigus II Pasauliniam karui spruko į Bahamus, kuo toliau nuo Niurnbergo.

Bet ką ten nacistai… Ne su jais vienais susijusios visos paslaptys. Būta pas karalienę-motiną ir baisesnių paslapčių – Nerisa ir Katerina Bous-Lajons, jos dukterėčios, vadinasi, dabartinės karalienės Elžbietos II pusseserės, kurias 1941 metais pagal nepaviešintą medicininę diagnozę uždarė beprotnamyje. Vienai panelei buvo 22 metai, kitai – 15.

Merginos buvo laikomos našta karališkajai šeimai, kadangi prastai mokėsi ir dar dėl kai kurių faktų, dėl to buvo banaliai paslėptos. Apie jas pamiršo, oficialiai pripažino mirusiomis Karališkosios Šeimos ir Britanijos Tituluotų Šeimų knygoje.

ŠVARCENEGERIAI

Ir dar apie nacistus. Visam pasauliui žinomo Terminatoriaus tėvukas Gustavas, kaip liudija 2003 metais publikuoti dokumentai, buvo austrų policijos šefas ir savanoriškai įstojo į nacistų partiją 1938 metų kovą, dar prieš tai, kai Austriją „prijungė“ prie Vokietijos ir įstojimas tapo privalomas. O 1949 metais jis tapo Sturmabteilung – nacių smogikų organizacijos nariu.

Nežiūrint į tai, Arniui pasisekė – jokių dokumentų apie tai, kad Gustavas buvo kaltinamas kariniais nusikaltimais ir buvo teisiamas, neaptikta. Priešingu atveju – amen karjerai. Ir ne tik politinei.

ČERČILIAI

Vinstonas Čerčilis turėjo brolį Džeką, kuris, beje, nė karto nepaminėtas autobiografijoje. Išskyrus frazę „kitas berniukas“, jeigu jau visai tiksliai. Kodėl Čerčilis taip stengėsi sunaikinti bet kokius prisiminimus apie jaunesnį brolį ir žmonių ir savo paties atminties?

Istorikai tvirtina, kad priežastis viena – Džekas buvo neteisėtas vaikas. Kaip teigia didžiojo premjero ministro biografai, Džekas tapo ledi Rendolf Čerčil ir Evlino Boskaueno, 7-ojo Falmauto vikonto, romano rezultatu.

Bet ir tai dar ne viskas – jeigu Vinstonas būtų gimęs „iš šventos dvasios“, jis būtų žymiai laimingesnis, juk tada nereikėtų apskritai rašyti apie savo mamytę – po vikonto ji tapo Velso princo meiluže ir išlaikytine.

ROTŠILDAI

Kalbama, kad Rotšildai glaudžiai susiję su slaptomis draugijomis, tokiomis kaip Masonai ir Iliuminatai. Logiškai mąstant, visos šeimos paslaptys turėtų būti saugomos, o jos nariai turėtų elgtis nepriekaištingai. Bent ju viešumoje. Bet štai bėda – pirmoji Čarlzo Rotšildo dukra, baronienė Panonika „Nika“ de Kionigsvarten į puikią milijardierių šeimą neįsipaišė.

Ji labai mėgo džiazą, o taip pat ir džiazo muzikantus. Tiktai reikia prisiminti, kokie tai buvo laikai – džiazą grojo daugiausiai juodaodžiai amerikiečiai, o Nika spėjo užmegzti romanus su visais žymesniais džiazmenais. Pavyzdžiui, su Čarliu Parkeriu. Kuris paskui netikėtai buvo aptiktas negyvas viešbučio numeryje.

Apie Nikos giminaičius, kurie galėjo būti susiję su šia mirtimi, jeigu kas ir pagalvojo, tai garsiai nepasakė. Kitas jos meilužis buvo pianistas Telonijus Monkas. Juos paskui areštavo už marichuanos rūkymą, tačiau Nika visą kaltę prisiėmė sau ir Monkas į kalėjimą nepateko. Kaip ir pati Nika. Juk ji iš Rotšildų – kas ją pasodins?

WWW

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

Parašykite komentarą